יוגה - סדנאות

לכל הסדנאות »

השתלמות מקצועית למורים - הנחיות לתרגול יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה

יום שבת, 03.02.2018 בשעה 13:30 - בעוד 13 ימים

להרשמה לסדנה »

השתלמות מקצועית למורים - הנחיות לתרגול יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה  השתלמות מקצועית למורים - הנחיות לתרגול יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה  השתלמות מקצועית למורים - הנחיות לתרגול יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה

הרבה יותר מאינטואיציה //

השתלמות מקצועית עם רויטל דהן שבח
הנחיות לתרגול יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה
 
שבת 3.2.17 //  13:30-18:30
 
השתלמות מקצועית בה יקבלו מורים מורות כלים ממשיים להוראת יוגה לנשים בהריון ולאחר הלידה.
חשיבות ההשתלמות היא לתת למורים שישתתפו בה כלים מעשיים כך שהתלמידה תוכל בתנאים מסוימים להמשיך לשמור על שיגרת תרגול במסגרת הנוחה והמוכרת לה אצל המורה הקבוע/ה שלה.
בהשתלמות תיווצר הבנה בהירה וברורה כיצד יכולות מתרגלות יוגה שיש להן ניסיון קודם ביוגה להמשיך ולתרגל יוגה בטרימסטרים השונים של ההיריון.
 
נושאי ההשתלמות:
·         עשה ואל תעשה בתרגול יוגה לנשים בהריון "זה לא רק אינטואציה".
·         הסבר עקרונות עבודה בריאה עם רצפת אגן "זה לא רק לאסוף".
·         אדפטציות נכונות בתרגול לנשים בהריון " ברכות לשמש ואיך אפשר לתרגל אותן עם בטן"
·         עקרונות היציבה הנכונה- " זה לא שיעור איינגר, אבל יש לנו הרבה מה ללמוד"
·         המצב הרגשי והנפשי של אישה בהריון " ריון זו לא מחלה, אבל זה גם לא פיקניק"
 
רויטל דהן שבח
מורה ליוגה לנשים ואנשים מלמדת באלהיוגה ובסטודיו ליוגה בסביון.
רויטל צברה ניסיון עשיר בהוראת יוגה לנשים בהריון ושיעורי היוגה להריון שלה משלבים מן הידע הנרחב שלה ביוגה והידע המקצועי שלה בהריון ולידה. עיקרון מנחה בהוראת היוגה שלה להריון הוא עבודה מדויקת ויציבה בריאה עבור האישה ההרה, עבודה מדויקת זו שומרת על בריאות האישה ומאפשרת לאישה ולעובר להגיע במנח טוב ללידה. כמו כן מקפידה רויטל בגישתה הדייקנית גם עבור תלמידותיה שחוזרות לתרגל לאחר לידה.
רויטל ידועה בגישתה ההוליסטית והמעמיקה לנשים בהריון ולאחר לידה. היא בוגרת קורס להוראת יוגה לנשים בהריון עם מירה ארצי פדן בוינגיט, מוסמכת בדרגת אינטרודקטרי 1 להוראת איינגאר יוגה, מוסמכת להוראת ויניאסה יוגה והאטה יוגה, ובאופן כללי חיה ונושמת יוגה כבר 15 שנים.
 
מעל לעשור שאני מלווה נשים בהיריון בשיעורי היוגה, חלקן תרגלו יוגה בעבר וחלקן נחשפו לראשונה ליוגה בתקופת ההיריון. מסקנה אחת ברורה יש לי מהניסיון שצברתי: תרגול יוגה יכול להועיל מאוד לנשים בתקופת ההיריון! אולם כאשר התרגול נעשה ללא התייחסות ממוקדת-היריון הוא עלול לגרום נזק ואף להפריע למהלך הלידה ולעכב אותה. כבר נתקלתי בתלמידות שחוו בקע בשרירי הבטן בגלל תרגול אינטנסיבי של ויניאסות - בייחוד בגלל החזרה הרפטטיבית על תנוחת האורדווה מוקאה שוואנאסנה; תלמידות שהחלו לחוש לחצים באזור העצה, התעלמו מכך והמשיכו בתרגול ולבסוף סיימו את ההיריון עם סימפיזיוליזיס – כאבים כרוניים במצבים של תנועה א-סימטרית באגן שנמשכו גם אחרי הלידה; תלמידות שתרגלו באדיקות פילאטיס במהלך ההיריון והגיעו לחודש תשיעי כשהעובר נמצא במנח עכוז רק בגלל שהן לא קיבלו הנחיות להתרחבות והרפיה, מה שהקטין משמעותית את חלל האגן ובכך מנע מהעובר יכולת להתהפך; 
בשנה האחרונה לקחתי על עצמי משימה להפיץ את הידע למורים ולמורות שעובדים עם נשים בתקופת ההיריון. חקרתי בשדות נוספים הקשורים להיריון ותרגול פיזי עם קולגות מתחום היוגה, האוסטאופתיה, הפיזיותרפיה והמיילדות, וגיבשתי את ההבנות לכדי סילבוס אקדמי. העברתי השתלמויות מקצועיות בנושא, לבד וגם יחד עם יעל שוראקי, לימדתי קורסים פרטיים למורות ליוגה ופילאטיס ולפיזיותרפיסטיות, הכנתי מורות ותיקות ליוגה ללידה ואף סייעתי להן לבנות סיקוונס לתרגול עצמי בהתאם ליכולתן הפיזית הגבוהה.
 
עלות ההשתלמות:
350 ש"ח
250 ש"ח - לבוגרי קורסי המורים באלהיוגה

להרשמה לסדנה »