יוגה - קורסים

לכל הקורסים »

להתמקד במסע לעמידות ידיים

להרשמה לקורס »

להתמקד במסע לעמידות ידיים

 

 להתמקד במסע לעמידות ידיים

כל מה שתוכלו אי פעם ללמוד יקרה לכם כנראה בדרך. הדרך מרתקת וחושפת את החומרים מהם עשויים החיים, מהם עשויים אנשים, מהם עשויים אתם: עוצמה, ביטחון, נוכחות, הקשבה, נגישות, התנסות, נכונות, התגברות. בצעידה משהו פנימה מתחזק באופן שקט ומעודן. אפשר שהיכולת לחיבור, למפגש, לקלילות, לאומץ, שוברת עוד כמה מחסומים. "אתם לא בוחרים את הרגע. הרגע בוחר אתכם. צריך רק להגיע אליו מוכן, להתמסר ולהתנסות". ברגע שהדברים כבר לא מסתירים מבינים שהכול נמצא שם.

 

קורס בן  4 מפגשים העוסק בדרך לעמידת ידיים.

שיעור 1: אנטומיה פיזיולוגיה ופסיכולוגיה. הבסיס הפיזי והמנטלי לעמידות ידיים.

שיעור 2: הנחת היסודות מבחינת גמישות וחיזוק מפרקים, חגורת כתפיים ושכמות, בטן ומרכז, אגן ורגליים.

שיעור 3: טכניקות לעבודה על עמידות ידיים בpress/float/fly  מהבסיס ועד לתנוחה המלאה.

שיעור 4: וריאציות של עמידות ידיים ומעברים לעמידות ידיים בזוגות/ עם קיר/ עם כיסא/ עם קוביות/ עם רצועות ועוד...

הקורס בנוי מארבעה מפגשים חד שבועיים בני שעתיים.

 

מה המסע לעמידת ידיים ילמד אותנו?

במפגשים נעבוד על יסודות של שכמות מורמות ותומכות, חגורת כתפיים חזקה, מרכז חזק ויציב. הבנת עקרונות התנוחות ההפוכות. מפגש כנה עם כל שיבוא. המטרה בקורס היא המסע עצמו. אין הכוונה ללמד עמידות ידיים אלא ללמד את הדרך לעבודה על עמידות ידיים. במפגשים אחלוק עמכם את מה שחוויתי ועדיין חווה על עצמי כמלמד, מאפשר ומעצים. עבודה שאין בה עיקופים או הקלות. אין בה הנחות או ויתור. יש בה למידה מדהימה, חוויה חזקה ושיעור לחיים.

השיעורים יבנו בהדרגה החל מהבנת האנטומיה ומבנה הגוף אותו מבקשת התנוחה דרך היסודות, עבודת חיזוק, הרבה וריאציות ותרגילים מכינים ועד לתנוחה המלאה.

הנושאים אותם נתרגל: עבודת מפרקים גמישות וחיזוקים, אנטומיה של חגורת הכתפיים והשכמות, body rocks, press walk,  , עבודת בטן, עבודה עם כיסא, עבודה נוספת ושונה להבנת קבוצות שרירים נוספות בעמידות ידיים, עבודה עם הגב לקיר, עם קוביות, עם גרביים, עבודה על תנוחות הפוכות להבנת העקרונות, תרגול וריאציות כיפיות ומאתגרות ללא גלגלי עזר במרכז החדר, עד לעמידות ידיים של חצי דקה עד דקה ללא תמיכה וללא אביזרים.

הקורס פתוח למתרגלים מכל השיטות.

ימים ושעות: ימי ראשון 17.3, 24.3, 31.3, 7.4 בשעות 12:00-14:00

עלות הקורס: 390 ש"ח (הרשמה מראש)

תנאי ביטול:

במקרה של ביטול עד ה-14.3, יוחזר הסכום פרט ל100 ש"ח.

במקרה של ביטול לאחר ה-14.3, לא יינתן החזר.

להרשמה לקורס »