יוגה - קורסים

לכל הקורסים »

שנה ב' במסלול להכשרת מורים ליוגה תרפיה באלהיוגה בהנחיית איריס קליין- 300 שעות

להרשמה לקורס »

שנה ב' במסלול להכשרת מורים ליוגה תרפיה באלהיוגה בהנחיית איריס קליין- 300 שעות

שנה ב' במסלול להכשרת מורים ליוגה תרפיה באלהיוגה בהנחיית איריס קליין- 300 שעות

מספר המקומות מועט

Svastha Yoga: Therapeutic Essentials Program

Building on the Teachings of Krishnamacharya

יישומה של משנתו של הגורו הידוע קרישנמצ'ריה ביחד עם ניסיון וידע ברפואה מודרנית ואינטגרטיבית

תוכנית מקצועית זו של יוגה תרפיה, מלמדת את ההיבטים המועילים ביותר של היוגה המסורתית והאיורוודה ביחד עם הרפואה המודרנית. תוכנית זו תוכננה במיוחד עבור מורי יוגה, מתרגלים מנוסים, והעוסקים בתחומים קשורים נוגעים או שייכים, לרבות הרפואה ובריאות גוף ונפש.

בקורס יינתנו הנחיות ספציפיות, למצבים (conditions) שונים ויפורטו עקרונות טיפוליים כלליים כך שיתאפשר לתלמיד לגשת באופן בטוח ואפקטיבי בבעיות וקשיים בריאותיים, באמצעות היוגה. המטרה היא לאפשר למשתתפים לשלב את הידע החדש שנרכש בתוך הוראת היוגה שלהם, או בעבודתם הטיפולית, ובמיוחד במפגשים אישיים (אחד על אחד).

- בלינק המצורף ניתן לקבל פרטים נוספים באנגלית על התוכנית :

http://www.svastha.net/teacher-training/

מבנה התוכנית ותכנים:

תוכנית זו כוללת 7 מודולים.

ההכשרה תעשה במתכונת של סופי שבוע מרוכזים, אחת לחודש, בימים חמישי -שישי-שבת:

חמישי 14:15-20:30

שישי 12:30-18:30

שבת 12:30-19:30

*במהלך הלימודים יתקיימו מפגשים אישיים עם איריס להתאמת התרגול האישי.

תאריכי הקורס: 3-5.10.19, 31.10-2.11.19, 5-7.12.19 , 2-4.1.20 , 20-22.2.20, 19-21.3.20 , 30.4-2.5.20 , 4-6.6.20 , 2-4.7.20, 23-25.7.20, אוגוסט חופש, 22-24.10.20, 19-21.11.20 , 24-26.12.20, 14-16.1.21, 18-20.2.21.

 

בסיום הלימודים ניתנת הסמכה המוכרת מטעם:

hour level Yoga Alliance 300

פירוט המודולים
גוף: מערכת לוקומוטורית - Body: Locomotor System

מודול 1: גב תחתון, אגן הירכיים, גפיים תחתונות (חלק 1 של מערכות שריר-שלד)

מודול 2: עמוד שידרה חזי וצווארי, וגפיים עליונות (חלק 2 של מערכות שריר-שלד)

נשימה: רפואה פנימית ונשימה - Breath: Internal Medicine & Breath

מודול 3: אנטומיה, פיזיולוגיה ורצף הנשימה, הפרעות במערכת הנשימה הלב וכלי הדם

מודול 4: פראניימה, איורוודה, הפרעות נוירולוגיות/של מערכת העיכול/הורמונליות/של מערכת החיסון

מיינד: הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה של היוגה - Mind: Yoga Psychology & Psychiatry

מודול 5: דכאון, התמכרויות

מודול 6: מתח, חרדה

אינטגרציה וסיום - Integration and Completion

מודול 7: לימוד של מקרים הוליסטי (holistic case studies) ,נושאים שונים

לחצו להרחבה על תוכן המודולים

 

דגשים בתוכנית:

- רקע מהימן ביוגה קלאסית ובאיורוודה - תוכנית זו מציעה קשר ישיר למקורות עמוקים.

- תכנים רפואיים מהזרם המרכזי - תרגישו בטוחים לתקשר ולהשתלב עם אנשי מקצוע מתחומי הרפואה ומתן שרותי בריאות באמצעות שימוש בידע שרכשתם בתוכנית זו.

- גישה ברורה ופרקטית - הדגש בגישת סווסטה יוגה היא בהירות וישימות.

- פרספקטיבה הוליסטית - שילוב בין היוגה המסורתית עם ספקטרום רחב של רפואה מודרנית (רפואה כללית, שיקומית, פסיכיאטריה), רפואה משלימה ואינטגרטיבית (תרפיה בתנועה, עבודת מיופאסייה, עשבים) ואיורוודה.

- מסגרת תומכת וגמישה - גישת המודולים תאפשר שילוב והמשך לימוד והתפתחות קלים ויעילים במרחב העבודה התרפויטי.

תנאי קבלה:

· ראיון קבלה

· מורים ליוגה

· אנשי מקצוע מתחומי הרפואה, הטיפול והבריאות (גוף ונפש)

 

עלות שנה ב' (300 שעות) 9500 שח

חומרי העזר: ספריו של מוהן (ירכשו בנפרד). חוברות לעזר בארגון החומר הנלמד, כמו כן לפי הנדרש תהיה הפנייה לחומרי עזר נוספים.

 

על המורה - איריס קליין:

איריס לומדת ומתרגלת יוגה כ- 15 שנים. היא בעלת ניסיון רב שנים בהוראת יוגה ויוגה תרפיה בארץ ובחו"ל. איריס היא תלמידתם האישית והקרובה מאז 2004 של א.ג.מוהן (מתלמידיו העיקריים של הגורו הנודע קרישנמצ'ריה), וכן של אינדרה מוהן אשתו, בנו ד"ר גאנש ובתו ניתיה. א.ג. מוהן היה תלמידו המסור, האישי והקרוב של קרישנמצ'ריה במהלך 18 השנים האחרונות לחייו של הגורו.

לאיריס ניסיון רב שנים (מעל עשור), בהוראת יוגה, ויוגה תרפיה בהתאמה אישית ולקבוצות, עם רקע, צרכים ,אתגרים ומטרות מאוד מגוונים וברמות שונות. איריס מנחה נוער, מבוגרים, קשישים ונשים בשלבי חייהן השונים (התבגרות - הריון - גיל המעבר והלאה), וכן עוסקת בהכשרת מורים ליוגה ובהעברת מפגשי העמקה, ריטריטים, וסדנאות בנושאים שונים מתחום היוגה, הפילוסופיה של היוגה והתרפיה ביוגה. באלהיוגה איריס מלמדת קבוצות של יוגה תרפיה ושיעורים אישיים.

איריס חזרה לארץ בשנת 2010 עם בעלה ושלושת ילדיה לאחר שהות של 17 שנים בחו"ל. היא התגוררה באנגליה, ארה"ב, סינגפור והונג קונג. בסינגפור איריס הקימה וניהלה מספר שנים סטודיו ליוגה.

קודם להתמסרותה של איריס ליוגה, היא סיימה את לימודי המשפטים באנגליה ועסקה בארץ בדיני חברות ותקשורת. איריס המשיכה לתואר שני במנהל עסקים בבוסטון ארה"ב, ושם עסקה גם בפיתוח עסקי בתחום הביוטכנולוגיה. בסינגפור איריס המשיכה לייעץ בתחום הפיתוח העסקי עד שהיוגה הפכה למרכז חייה. איריס נוסעת מידי שנה ללמוד עם א.ג. מוהן ומשפחתו בהודו, וברחבי העולם וזכתה לסייע לבנו ד"ר גאנש מוהן בכנסים, בסדנאות ובהכשרת מורים באסיה. איריס משמשת חלק מקבוצה המסייעת למוהנים, לרבות בפיתוח תכניות הוראה וסדנאות ונמצאת עם המוהנים בקשר מתמיד וקרוב.

 

המייסדים ופיתוח תכניות הלימוד

ראו את הלינק:

http://www.svastha.net/founder/

http://www.svastha.net/team/

 

המייסדים

א.ג. מוהן ואינדרה מוהן לומדים, מלמדים ומתרגלים יוגה קרוב ל -40 שנה על פי משנתו של הגורו הנודע קרישנמצ'ריה. א.ג. מוהן הוא אחד מתלמידיו העיקריים והחשובים של קרישנמצ’ריה. ביחד עם אישתו אינדרה ושני ילדיהם (ניתיה וד"ר גאנש) הקים את ארגון סווסטה יוגה ואיורוודה (www.svastha.net). א.ג. מוהן למד מקרישנמצ'ריה במשך 18 שנות חייו האחרונות של המורה הנודע ושנים רבות היה יד ימינו. אינדרה אשתו של מוהן הוכשרה גם היא להוראת יוגה ע”י קרישנמצ’ריה ובמשך מספר עשורים עסקה בהוראה ובתרפיה ביוגה. מאז מותו של קרישנמצ’ריה ב-1989, מוהן ואינדרה ממשיכים ומעמיקים את התרגול והמחקר ביוגה ובאיורוודה ובאפליקציה התרפויטית של היוגה. ומשמשים מורים והשראה לקהל תלמידים רחב בעולם כולו. א.ג. מוהן כתב את הספרים הבאים:

Yoga for Body, Breath, and Mind (1993), Yoga Therapy (2004), Krishnamacharya: His Life and Teachings (2010), Yoga Reminder (2015), and the translator of the important classical yoga text, the Yoga Yajnavalkya (2013, 2nd ed.).

תוכנית התרפיה
א.ג. מוהן ואינדרה מוהן
 
ד"ר גאנש מוהן הוא רופא המתמחה ברפואה מערבית קונבנציונלית וכן ברפואה איירווודית. גאנש הוא בנם של א.ג. מוהן ואינדרה מוהן. גאנש החל לתרגל יוגה כילד צעיר על פי מסורתו ומשנתו של קרישנמצ'ריה. והוא  בקיא בכיתבי ובלימודי היוגה המסורתיים. עבודתו של גאנש במרכזי יוגה תרפיה שונים בעולם משלבת את השיטות בתחום הבריאות העתיקות והמסורתיות עם ידע מודרני בצורה הרלבנטית ביותר. גאנש כתב ביחד עם אביו את הספר "Yoga Therapy" וסייע לאביו בכתיבת ספרים נוספים. גאנש משמש יועץ לארגון IAYT  שבארה"ב ול- AAYT  שבאוסטרליה.
 
ניתיה מוהן, בתם של א.ג. ואינדרה מוהן. החלה לתרגל יוגה מגיל צעיר ובידה תואר במוסיקה והיא פרשנית של מזמורים וודים שהופיע בזירה הבינלאומית. מנהלת ומובילה את מערכת ההכשרה של מרכז הסווסטה יוגה בסינגפור כעשור. ניתיה פירסמה הקלטות של מזמורים וודים ושל הסוטרות של פטנג'לי.
 
ד"ר גונטר ניאסן הוא מומחה בניתוחי אורטופדיה וטראומה בברלין, גרמניה. הוא בעלים של פרקטיקה לאורטופדיה ויוגה והוא בעל כ - 20 שנות ניסיון בתחום הטיפול בליקויים ובבעיות מבניות ותפקודיות של מערכות שריר-שלד תוך שילוב רב תחומי. ד"ר גונטר עבר הכשרה נרחבת, הוא הוכשר גם בפיזיותרפיה, כירופרקטיקה, רפואת ספורט, manual medicine, neural therapy, ודיקור סיני אקופונקטורה. בנוסף ד"ר גונטר מתרגל יוגה מעל 10 שנים. למידע נוסףאנא ראו: www.yogaundothopardie.de
 

להרשמה לקורס »