שיבננדה ובריאות האגן הנשי והגברי

סדנת עומק עם תמי אריאלי

שבת, 11/6/2022, 19:00 - 16:00

אלהיוגה בנמל

חזרה אל מקורות היוגה ואל יסודות האגן האנושי

 

שיבננדה יוגה היא שיטת תרגול יוגה קלאסית ממנה התפתחו שיטות יוגה מודרניות. 

עקרונות השיטה הם: תרגול נכון, הרפייה נכונה, תזונה נכונה, חשיבה חיובית, ריכוז ומדיטציה. 

בדומה לין יוגה, אחד העקרונות המנחים בשיבננדה יוגה היא שהייה ארוכה בתוך כל אסאנה. 

בסיס השיטה באותן 12 תנוחות בהן המתרגל משתנה ומתפתח כל הזמן. תרגילי נשימה הם חלק מרכזי בתרגול ובכוחם לשלש את כמות החמצן בגוף ולאזן באופן ישיר את מסלולי האנרגיה. 

 

האגן האנושי נושא בקרקעיתו את משקל הגוף ומתוך כך אחראי ליציבות הפיזית, הרגשית והמנטלית. האגן מתפקד כמרכז הגוף המאחד לתוכו את הפריפריות ומנהל בצורה מאוזנת את טווחי התנועה. בריאותם של האיברים הפנימיים, דוגמת מערכת העיכול ומערכת הרבייה והמין הנשית והגברית, מושפעים ישירות מזרימת דם תקינה אל האגן וממנו והלאה. 

 

בסדנת עומק בת 3 שעות נלמד תרגילי נשימה קלאסיים מבית שיבננדה, נחמם את הגוף, נעורר מחדש את היציבות הפנימית שבאגן, נפתח זוויות עמוקות לזרימת דם תקינה ולאחר מכן נתרגל ביעילות רבה יותר גם תנוחות הפוכות, נתאמן בתרגול מדיטציה קלאסית וכמובן נהנה מהרפיה עמוקה הזהה בחשיבותה לתרגול האסאנות. 

מוזמנים ומוזמנות להעמיק בריאות אל חייכם. 

 

בנימה אישית מתמי:

לפני כ 26 שנה נחשפתי לראשונה לשיבננדה יוגה. הרגשתי מימוש של געגוע וחזרה אל הבית הפנימי. למדתי את החיבור אל האני העליון דרך תרגילי נשימה, לימוד של תהליכי התפקוד של ההכרה והבנה של עקרונות חיים אנושיים בסיסיים כמו אהימסה- אי פגיעה וסאטיה- אמת. קיבלתי סוג של קשת עליונה שמאפשרת התנהלות יום יומית שפויה בעולם מורכב. לפני כ- 17 שנה העמקתי לגופה של אישה בלימודי יוגה נשית מבית מירה ארצי פדן. נחשפתי לידע נשי קדום עצום בחשיבותו עבור הבריאות הנשית, יחד עם ידע מודרני שהולך ומתפתח, דוגמת רפואה מגדרית. הרגשתי שקיבלתי קשת תחתונה של יציבות הנותנת מענה רחב לאתגרים העומדים בפנינו כאנושות למודת טלטלות. במהלך השנתיים האחרונות נחשפתי גם לאתגרים, הלא מספיק מדוברים, של האגן הגברי ולימדתי קבוצת גברים תחת השם 'בריאות האגן הגברי'. כיום יש בתוכי המון ידע לחלוק. החל מבריאות האגן האנושי המכיל בתוכו את החיבור העמוק אל עצמנו כיחידים, יחד עם חיבור לאני העליון שמוביל לנחת פנימית בהכרה וקבלה של תודעת אחדות.

 

עלויות:

מינויים - 180 ש"ח

אורחים - 210 ש"ח

 

מדיניות ביטולים:

במקרה של ביטול עד ה-8.6 יינתן החזר פרט ל-50 ש"ח.

מה-9.6 לא יינתן החזר.