יוגה - סדנאות

לכל הסדנאות »

בטן מלאה - השתלמות מקצועית למורים בנושא יוגה לנשים בהריון

יום שבת, 18.05.2019 בשעה 13:30 - בעוד 57 ימים

בטן מלאה - השתלמות מקצועית למורים בנושא יוגה לנשים בהריון בטן מלאה - השתלמות מקצועית למורים בנושא יוגה לנשים בהריון בטן מלאה - השתלמות מקצועית למורים בנושא יוגה לנשים בהריון

הרבה יותר מאינטואיציה //

השתלמות מקצועית עם רויטל דהן שבח
הנחיות לתרגול יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה

 

שבת 18.05.19 //  13:30-18:30

השתלמות מקצועית בה יקבלו מורים מורות כלים ממשיים להוראת יוגה ולשילוב נשים בהריון ולאחר הלידה בשיעורי יוגה. חשיבות ההשתלמות היא לתת למורים שישתתפו בה כלים מעשיים כך שהתלמידה תוכל בתנאים מסוימים להמשיך לשמור על שיגרת תרגול במסגרת הנוחה והמוכרת לה אצל המורה הקבוע/ה שלה. בהשתלמות תיווצר הבנה בהירה וברורה כיצד יכולות מתרגלות יוגה שיש להן ניסיון קודם ביוגה להמשיך ולתרגל יוגה בטרימסטרים השונים של ההיריון.

נושאי ההשתלמות:

  • עשה ואל תעשה בתרגול יוגה לנשים בהריון "זה לא רק אינטואציה".
  • הסבר עקרונות עבודה בריאה עם רצפת אגן "זה לא רק לאסוף".
  • אדפטציות נכונות בתרגול לנשים בהריון " ברכות לשמש ואיך אפשר לתרגל אותן עם בטן"
  • עקרונות היציבה הנכונה- " זה לא שיעור איינגר, אבל יש לנו הרבה מה  ללמוד
  • המצב הרגשי והנפשי של אישה בהריון- "הריון זו לא מחלה, אבל זה גם לא פיקניק"

רויטל דהן שבח:

מורה ליוגה לנשים ואנשים. מלמדת באלהיוגה ובסטודיו אותו הקימה "הסטודיו ליוגה בסביון".

רויטל צברה ניסיון עשיר בהוראת יוגה לנשים בהריון ושיעורי היוגה להריון שלה משלבים מן הידע הנרחב שלה ביוגה והידע המקצועי שלה בהריון ולידה. עיקרון מנחה בהוראת היוגה שלה להריון הוא עבודה מדויקת ויציבה בריאה עבור האישה ההרה, עבודה מדויקת זו שומרת על בריאות האישה ומאפשרת לאישה ולעובר להגיע במנח טוב ללידה. כמו כן מקפידה רויטל בגישתה הדייקנית גם עבור תלמידותיה שחוזרות לתרגל לאחר לידה.

רויטל ידועה בגישתה ההוליסטית והמעמיקה לנשים בהריון ולאחר לידה. היא בוגרת קורס להוראת יוגה לנשים בהריון עם מירה ארצי פדן בוינגיט, מוסמכת בדרגת אינטרודקטרי 1 להוראת איינגאר יוגה, מוסמכת להוראת ויניאסה יוגה והאטה יוגה, ובאופן כללי חיה ונושמת יוגה כבר 15 שנים.

מעל לעשור שאני מלווה נשים בהיריון בשיעורי היוגה, חלקן תרגלו יוגה בעבר וחלקן נחשפו לראשונה ליוגה בתקופת ההיריון. מסקנה אחת ברורה יש לי מהניסיון שצברתי: תרגול יוגה יכול להועיל מאוד לנשים בתקופת ההיריון! 

אולם כאשר התרגול נעשה ללא התייחסות ממוקדת-היריון הוא עלול לגרום נזק ואף להפריע למהלך הלידה ולעכב אותה. 

כבר נתקלתי בתלמידות שחוו בקע בשרירי הבטן בגלל תרגול אינטנסיבי של ויניאסות - בייחוד בגלל החזרה הרפטטיבית על תנוחת האורדווה מוקאה שוואנאסנה; 

תלמידות שהחלו לחוש לחצים באזור העצה, התעלמו מכך והמשיכו בתרגול ולבסוף סיימו את ההיריון עם סימפיזיוליזיס – כאבים כרוניים במצבים של תנועה א-סימטרית באגן שנמשכו גם אחרי הלידה; 

תלמידות שתרגלו באדיקות פילאטיס במהלך ההיריון והגיעו לחודש תשיעי כשהעובר נמצא במנח עכוז רק בגלל שהן לא קיבלו הנחיות להתרחבות והרפיה, מה שהקטין משמעותית את חלל האגן ובכך מנע מהעובר יכולת להתהפך; 

בשנים האחרונות לקחתי על עצמי משימה להפיץ את הידע למורים ולמורות שעובדים עם נשים בתקופת ההיריון. אני מלמדת קורס להכשרת מורות ליוגה לנשים בהריון והמורות בוגרות הקורס כבר עובדות בתחום ומפיצות את הידע המבורך לנשים.

במסגרת הלימודים ועבודתי חקרתי בשדות נוספים הקשורים להיריון לידה ותרגול פיזי עם קולגות מתחום היוגה, האוסטאופתיה, הפיזיותרפיה והמיילדות, וגיבשתי את ההבנות לכדי סילבוס אקדמי. העברתי השתלמויות מקצועיות בנושא, לבד וגם יחד עם יעל שוראקי וגילה רונאל ולימדתי קורסים פרטיים למורות ליוגה ופילאטיס ולפיזיותרפיסטיות, הכנתי מורות ותיקות ליוגה ללידה ואף סייעתי להן לבנות סיקוונס לתרגול עצמי בהתאם ליכולתן הפיזית הגבוהה.

אני מזמינה אתכם מורות ליוגה ואתכם המורים המלמדים נשים לבוא להעמיק את ההבנה שלכם בגוף האישה בתקופה זו על מנת שהיוגה תמשיך להיות כלי עוצמתי לריפוי והתפתחות בכל מעגלי החיים של האישה.

מוזמנים להתקשר אלי לכל שאלה בנושא 050-2162166

עלות ההשתלמות:

350 ש"ח

250 ש"ח - לבוגרי קורסי המורים באלהיוגה  

דמי ביטול:

במקרה של ביטול עד ה-15.5 יוחזר הסכום פרט ל-50 ש"ח.

במקרה של ביטול לאחר ה-15.5 לא יינתן החזר.

 

***באוקטובר יפתח קורס בן 15 מפגשים להכשרת מורות ליוגה לנשים בהריון מוזמנות לקרוא:

http://studioyoga.co.il/PAGE52.asp

http://studioyoga.co.il/PAGE39.asp

להרשמה לסדנה »