יוגה - סדנאות

לכל הסדנאות »

בחזרה לשגרה יוגה לנשים - תרגול יוגה משקם לשנת הלידה

מיום שבת, 15.02.2020 ועד יום שבת, 15.02.2020

בחזרה לשגרה יוגה לנשים - תרגול יוגה משקם לשנת הלידה בחזרה לשגרה יוגה לנשים - תרגול יוגה משקם לשנת הלידה בחזרה לשגרה יוגה לנשים - תרגול יוגה משקם לשנת הלידה


בחזרה לשגרה יוגה לנשים - תרגול יוגה משקם לשנת הלידה //

השתלמות מקצועית למורים ליוגה עם רויטל דהן שבח

יום שבת : 13:00-18:00

בעקבות הצלחתה של ההשתלמות הקודמת בנושא יוגה לנשים בהריון הכנו לכם את החלק השני :

תרגול משקם לנשים לשנה שלאחר הלידה, כיצד לשקם באופן מיטיב ובריא את גוף האישה ולהחזירו לאיזון שהיה בו לפני ההריון והלידה . עקרונות שישמשו אתכם המורים לתרגול מיטיב עבור התלמידות ועבור נשים הבנה של צרכי הגוף בתקופה זו וביסוס תרגול בריא ומאוזן.

מתאים למורים ומורות מכל שיטות התרגול ולמתרגלות לאחר לידה המעוניינות להבין את העקרונות לתרגול מיטיב אחרי לידה.

_________________________________________________________________

הבנת העקרונות ליציבה נכונה לנשים אחרי לידה היא הבנה משמעותית שתלווה אותן ואותנו המורים בתרגול יוגה לאורך השנים ולא רק בשנת הלידה. בהריון ובלידה גופה של אישה עובר שינוי משמעותי של התרחבות ופתיחה וחשוב כשהאישה חוזרת לתרגול יתאפשר מרחב לשיקום המתחשב במצבה הפיזי והנפשי של האמא הטרייה.

בהשתלמות נתמקד גם בגוף וגם בנפש. שניהם עוברים חוויה עוצמתית מאוד בלידה, חוויה שלעיתים יוצרת קרעים וצלקות בגופה של האישה. בתהליך השיקום של הגוף גם הנפש משתקמת ושניהם זקוקים להכלה, הסתגלות וריפוי המתאפשרים בתרגול בו נתמקד בתרגול פיזי באזור האגן, הבטן והשכמות. בנוסף נלמד על הצרכים הרגשיים והפיזיים ושימוש בטכניקות של פראניאמה, בנדה ומדיטציה להתמודדות עם השינוי שהלידה הכניסה לחיי האישה.

ההשתלמות מורכבת מתרגול מעשי ומלימוד תאורטי. נלמד סיקוונס בסיסי לתרגול לאחר לידה. התרגול יהיה תרגול, מחזק, מאזן ויכיל בתוכו את כל האלמנטים החשובים לגופה ולנפשה של אישה לאחר הלידה. לאחר מכן נקבל כלים מתודיים להוראת יוגה להריון , שימוש באביזרים תומכים, ווריאציות לתנוחות בתקופה זו, תנוחות מהן נעדיף להימנע ותנוחות אליהן נרצה לשוב.

 

בהשתלמות תיווצר הבנה בהירה וברורה כיצד יכולות מתרגלות יוגה גם לאחר לידה וגינלית וגם לאחר לידה קיסרית ונקדיש זמן לשיקום שרירי הבטן .

___________________________________________________________________

סילבוס:

  • מיקומה של הרחם וחיזוק שרירי הבטן.
  • חיזוק איסוף וסגירה של שרירי קרקעית האגן ושל עצמות האגן.
  • אמונה בכוחו של הגוף- לתת מקום לתהליכים הטבעיים שמשקמים את הגוף אחרי לידה.
  • עקרונות היציבה הנכונה- " זה לא שיעור איינגאר אבל יש לנו הרבה מה ללמוד" .
  • המצב הרגשי והנפשי של אישה לאחר הלידה- לשלב את תפקיד האימהות בשגרת התרגול.

 

 

רויטל דהן שבח // מורה ליוגה לנשים ואנשים, מכשירה מורות ומורים להוראת יוגה לנשים בהריון ומייסדת ובעלת הסטודיו ליוגה בסביון. רויטל צברה ניסיון עשיר בהוראת יוגה לנשים בהריון ושיעורי היוגה להריון שלה משלבים מן הידע הנרחב שלה ביוגה והידע המקצועי שלה בהריון ולידה. עיקרון מנחה בהוראת היוגה שלה להריון הוא עבודה מדויקת ויציבה בריאה עבור האישה ההרה, עבודה מדויקת זו שומרת על בריאות האישה ומאפשרת לאישה ולעובר להגיע במנח טוב ללידה. כמו כן מקפידה רויטל בגישתה הדייקנית והמאזנת גם עבור תלמידותיה שחוזרות לתרגל לאחר הלידה.

בהשתלמות נתרכז בגישה זו ונלמד כיצד להנחות את התלמידות בצורה נכונה לתרגול בריא ומיטיב.

רויטל הוסמכה להוראת יוגה לנשים בהריון אצל מירה ארצי פדן בוינגייט, מוסמכת בדרגת אינטרודקטרי 1 להוראת איינגאר יוגה, מוסמכת להוראת ויניאסה יוגה והאטה יוגה. השתלמה בנושאי יוגה , פיזיותרפיה והוסטאופטיה, יציבה נכונה להריון ולאחר לידה אצל מיטב המומחים בתחום. בנוסף היא מדריכת הכנה ללידה מטעם בית החולים לניאדו ובוגרת קורס ההוליסטיות לליווי נשים בהריון ולאחר לידה תלמידתה של גילה רונאל והייתה גם בצוות הבית של דיאדה המיתולוגית . מורה מוסמכת למיינדפולנס MBSR מטעם מכון מודע והמרכז הבינתחומי ומלמדת יוגה לנשים לאחר לידה במרפאה הפסיכיאטרית חווה בתל השומר והיא משלבת בתרגול היוגה של הנשים גם מיינדפולנס.

רויטל חיה ונושמת יוגה ומודעות ערה ושומרת על גיוון ועל מגוון סגנונות בהוראת היוגה

"מעל לעשור שאני מלווה נשים בהיריון בשיעורי היוגה, חלקן תרגלו יוגה בעבר וחלקן נחשפו לראשונה ליוגה בתקופת ההיריון. מסקנה אחת ברורה יש לי מהניסיון שצברתי: תרגול יוגה יכול להועיל מאוד לנשים בתקופת ההיריון ולאחר הלידה! אולם כאשר התרגול נעשה ללא התייחסות ממוקדת-היריון ושיקום הגוף לאחר לידה הוא עלול לגרום נזק בלתי הפיך לאישה. תלמידות שהחלו לחוש לחצים באזור העצה בהריון , התעלמו מכך והמשיכו בתרגול שיצר כאבים כרוניים במצבים של תנועה א-סימטרית באגן כאבים שנמשכו הרבה מעבר למשכב הלידה; כמורים חשוב שנדע לשמור על התלמידות ושניתן להן הנחיות מיטיבות לשיקום גופן.