יוגה - שיטות תרגול יוגה

לכל השיעורים »

סווסטה ויניאסה

סווסטה ויניאסה 1

שיעור ויניאסה בסגנון סווסטה יוגה - א.ג. מוהן – המורשת של הגורו הנודע קרישנמצ'ריה.

בתרגול זה הנשימה היא כלי מרכזי המספק משוב, ויוצר מודעות וקשר עם הגוף והמיינד. התרגול מאזן חוזק וגמישות, שם דגש על בריאות ובטיחות עמוד השדרה ומוביל לשלווה, איזון פיזי ומנטאלי, ואיכות חיים גבוהה.

התרגול משלב תנוחות גוף (אסאנות) תרגולי נשימה (פראניאמה) ותרגולי ריכוז (מדיטציה), הן בזרימה תנועתית דינאמית (ויניאסה) והן בשהיות פיזיות. התרגול פשוט ונגיש לכל אדם, ולמרות המפגש הקבוצתי תרגול זה תמיד מכוון ומותאם לצרכיו האישיים של המתרגל ומעודד לדיוק ותרגול אישיים.

פירוש המילה סווסטה (מתוך: "סוטרות היוגה של פאטנג'לי" 1:3) היא להישאר קרוב לעצמך. היוגה הוא האמצעי לקרב אותך למקום זה להכיר את עצמך. והאיורוודה מגדירה סווסטה כמצב של איזון פיזי ומנטלי.

אנו מתרגלים יוגה כדי להגיע לסווסטה!

א.ג. מוהן הוא אחד מתלמידיו העיקריים והחשובים של קרישנמצ’ריה, ביחד עם אישתו אינדרה ושני ילדיהם (ניתיה וד"ר גאנש) הקים את ארגון סווסטה יוגה ואיורוודה. www.svastha.net
קרישנמצ’ריה נחשב ל"אבי היוגה המודרנית". המורה או הגורו של חלק ניכר ממורי היוגה הידועים ביותר היום – איינגר, פטאבי ג’ויס, דסיקצ’אר (בנו), אינדרה דיבי, מוהן ועוד.

מוהן ומשפחתו נשארו נאמנים לרוח לימודיו של קרישנמצ’ריה, הם ממשיכים במסירות ובאדיקות לתרגל, ללמוד וללמד. הם עמלים ללא הפוגה על סינטוז הידע העמוק והמשמעותי שקיבלו, העברתו והפיכתו לנגיש וישים בעולמנו המודרני: מהפילוסופיה והפסיכולוגיה שהם המרכז ועד לתרפיה, שיקום וטיפול לגוף ולנפש. מוהן פרסם במהלך השנים מספר רב של ספרים שהם פרי לימודים אלו, המעידים על ראיית עולמו הייחודית ועל העומק וההבנה שלו בחכמה ובתרבות ממנה צמחה היוגה.
למידע נוסף אנא בקרו באתר www.svastha.net

איריס קליין מתרגלת, לומדת ומלמדת סווסטה יוגה מעל עשור לקבוצות, ליחידים ועוסקת בתרפיה וגם בהכשרת מורים לסווסטה יוגה. היא תלמידתם האישית והקרובה של של א.ג. מוהן אשתו וילדיו. איריס משמשת חלק מקבוצה המסייעת למוהנים בפיתוח תוכניות הוראה ונמצאת בקשר מתמיד וקרוב עימם. קודם להתמסרותה ליוגה, איריס עסקה בעריכת דין, היא בעלת MBA ועסקה גם בפיתוח עסקי. איריס חיה שנים רבות בחו"ל: באנגליה, בארה"ב ובאסיה.