קורס לימודי המשך למורים ליוגה עם איל צ'חנובסקי

השלמה ל-500 שעות

אלהיוגה בנמל

הקורס יתקיים בימי ג' בין השעות: 17:00-21:00

משך הקורס 300 שעות.

מפגשי הכרות לקורס יתקיימו בתאריכים - 5.7, 6.9 בשעה 19:30 לפרטים והרשמה

 

לימודי ההמשך מטרתם לייצר מסגרת עבור מורים ומתרגלים ותיקים שרוצים להמשיך להעמיק בלימודי היוגה ולהרחיב את הכלים שלהם ליצירת תרגול מגוון ומעניין והעמקת הידע בתחומים השונים.

ייחודיות הקורס – קבוצת איכות של מתרגלים מסגנונות שונים עם ניסיון ועם צמא ללמוד עוד (מתאים למי שסיים הכשרה של מינימום 200 שעות).

בהיבט הפיזי הקורס מתמקד בויניאסה דינאמית, שילוב אינטילגנטי של תנוחות היוגה המוכרות לנו מהאשטנגה יוגה עם השראה מעולמות תנועה נוספים.

 

לאורך מפגשים שבועיים נפגש מחדש עם –

 • תנוחות מורכבות ומתקדמות– בניית רצף נכון  לכניסה ויציאה נינוחה מתנוחות מורכבות
 • תנועה – צ'י קונג(5חיות), ג'יוומוקטי, שאדו יוגה, טכניקות תנועה נוספות, דיון באיכויות שלהן והדרך הנכונה לשלב אותן בויניאסה
 • טקסט -  קריאה ודיון בטקסטים של האטה יוגה וטקסטים פילוספים
 • מגע – לימוד של סדרה לטיפול בתלמידים על מזרן היוגה כולל טכניקות משיטות שונות כגון: קראניאל סאקראל, מיופאסיאל ריליס, צ'י ניי טסאנג, רולפינג
 • התהליך האישי – והשאלות שנשארו פתוחות

 

איל צ׳חנובסקי - נפגש עם היוגה לראשונה בניו יורק בשנת 96, ומאז היוגה היא חלק אינטגרלי ומתמשך בחייו. זמן קצר לאחר המפגש הראשון של איל עם האשטנגה, הוא נסע למייסור, הודו, לתרגל תחת הדרכנו והנחייתו של אבי שיטת האשטנגה, שרי ק. פאטבהי ג׳ויס. בשנת 2000 סיים איל קורס מורי Jivamukti Yoga בניו יורק. משם חזר למחוזות האשטנגה תחת הנחייתו של ריצ׳ארד פרימן בקולורדו, שם למד ועבד כאסיסטנט של ריצ׳ארד לאורך תקופה. איל המשיך את מסעות היוגה שלו למחוזות נוספים כגון: איינגר, שאדו, צ'י קונג.

כמו כן בשנת 2001 הוסמך לטפל בשיטת אנטגרציה מבנית(רולפינג) מבית הספר GSI בבולדר קולורדו ועבר הכשרה בשיטות מגע וריפוי שונות כגון: קרניאל סאקראל, צ'י ניי טסאן, דיקור פונקציונלי

ניסיון וידע נרחב מאפשרים לאיל לשלב באופן ייחודי בין מסורות שונות, שילוב בין ידע מסורתי עמוק לבין חופש וחקירה כנה ואישית.

 

קורס

 

תאריך תחילת הקורס: 25.10.22

הקורס כולל ריטריט יום בנטף, הרי ירושלים (תאריך יינתן בהמשך).

*הקורס מתוכנן כך שיש חופש בחגים עיקריים.

** התאריכים ניתנים לשינוי.

מחיר:

10,000 ש"ח

300 ₪ יבטיחו את מקומכם בקורס ולא יינתן החזר במקרה של ביטול.

*לנרשמים מגיע מנוי של 8 כניסות בחודש ללא עלות בסטודיו אלהיוגה בנמל בזמן הקורס (לא כולל שיעורי העמקה).

**לממשיכים מקורסים קודמים עם איל עלות הקורס- 9,000 ש"ח.

 

הקורס בתקופת הקורונה 

במהלך השנה האחרונה הסתיימו ונפתחו הכשרות מורים שונות עם איל. למדנו מתוך הניסיון מה עובד ופחות עובד במתכונת מקוונת וכיצד להתאים את הקורס לתקופה ולמצב.

במידה שלא יהיה ניתן להיפגש בשל הנחיות משרד הבריאות, רק תכני הקורס התיאורטיים (למשל לימודי אנטומיה) ימשיכו להתנהל במקוון, והחלק הפיזי יושהה וימשיך בצורת מפגשי השלמה בסוף הקורס.

 

מדיניות החזרים/ביטולים:

 • ביטול הרשמה עד ה-24.10.22 - יוחזר שכה"ל למעט 300 ש"ח דמי הרשמה.
 • היעדרות מפגישה אינה פוטרת מתשלום
 • במקרה של בקשה לבטל השתתפות במהלך הקורס יינתנו החזרים לפי הכללים הבאים:
  1. ביטול השתתפות עד המפגש השני - החזר ע"ס 80% משכה"ל השנתי
  2. ביטול השתתפות עד המפגש השלישי - החזר ע"ס 50% משכה"ל השנתי
  3. לאחר המפגש השלישי אין החזר

איל

 

מורים אורחים:

- ד"ר רפי פלד

חוקר תרבות הודו ומרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב: "אני אוהב את הודו בכל מאודי; לומד ומלמד על התרבות ההודית מזה כ-25 שנה מתוך אמונה עמוקה שיש ערך אישי ותרבותי רב בהיכרות עמה; למדתי סנסקריט בהודו ובמקומות אחרים בעולם ובעשור האחרון אני מלמד אותה באוניברסיטת תל אביב ומחוצה לה; פעמיים בשנה אני מדריך מסעות עומק ברחבי הודו; עובד בשיתוף פעולה פורה עם אייל כבר יותר מעשור ומברך על כך."

 

- גידי איפרגן

ד”ר גידי איפרגן הוא עמית מחקר באוניברסיטת מונאש (מלבורן, אוסטרליה) החוקר את הפילוסופיה ההודית ואת הבודהיזם הטיבטי. את עבודת הדוקטורט, שעובדה לספר כתב באוניברסיטת מונאש על הדְזוֹגְצֶ’ן של לוֹנְגְצֶ’נְפָּה, המורה הטיבטי בן המאה ה-14; את עבודת המסטר כתב באוניברסיטת תל-אביב על מעמד המדיטציה באַדְוָיְיטָה וֵדָאנְטָה של שַׁנְקָרָה, המורה ההודי בן המאה ה-8.

לאתר של גידי

 

- גליה עזרן

מטפלת איורוודית בכירה (Advanced Diploma in Ayurveda) בוגרת חמש שנות לימוד בקמפוס ברושים בתוכנית משולבת עם ה-IAA International Academy of Ayurveda מטפלת בקליניקה בכרכור ובתל אביב.

לאתר של גליה

 

- צאלי רייכרד

פיזיותרפיסט מוסמך, מרצה בכיר לאנטומיה בבית־הספר לרפואה, אוניברסיטאות תל-אביב ובאר-שבע, מרצה בכיר לאנטומיה בבית־הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט. מומחה לפציעות ספורט ומחול.