שיעור חדש באלהיוגה בנמל!

תרגול עצמי (מייסור) עם איל צ'חנובסקי

ראשון 7:00 4.9.2022
רביעי 7:00 7.9.2022

אלהיוגה בנמל

ימי ראשון ורביעי בשעות 7:00-8:45 (אפשר להגיע וללכת בכל שעה שרוצים)

פתוח למתרגלים מכל השיטות ובכל הרמות וכלול במנוי.

 

תרגול עצמי הוא האופן המסורתי לתרגול אשטנגה יוגה על פי דרכו של אבי השיטה, שרי ק. פאטאבי ג'ויס, ממייסור שבדרום הודו. זוהי דרך הדרגתית ומרפאה, המאפשרת לתלמיד ללמוד את השיטה צעד אחר צעד בהוראה אישית של המורה ותמיכתו.

כל תלמיד מקבל תנוחה או רצף תנוחות מתוך סדרת התנועות המרכיבות את האימון הקבוע בסגנון אשטנגה. כשהוא שולט בהן הוא מקבל כמה נוספות עד לאימון השלם או עד לאן שנכון שימשיך. זו הסיבה שתרגול מסוג זה מאפשר למתרגלים שונים מרמות שונות לתרגל יחד, מתחילים שזהו מפגשם הראשון עם היוגה, לצד כאלה שצועדים בדרך כבר מספר שנים.

תרגול אישי הוא הזדמנות נפלאה לתלמיד המערבי, המורגל בשיעור מובנה ומונחה, להתמודד באופן אישי עם תרגול היוגה שלו, ועדיין להיות בתוך מסגרת עם הנחייה ממורה שרואה אותו. לפעמים נגיעה קלה של המנחה או דימוי מדויק יכולים להוות פריצת דרך בהבנה של תנוחה והדרך לגשת אליה.

תרגול עצמי הוא גם מקום טוב לאלו הסובלים מפציעות שונות שיכולות להחמיר בשיעורים רגילים, לקבל כלים כיצד לעבוד איתן ודרכן ולחזור חזרה למסלול של תרגול מלא.

איל צ'חנובסקי נפגש לראשונה עם היוגה בניו יורק בשנת 96, זמן קצר לאחר המפגש הראשון עם האשטנגה יוגה נסע למייסור, הודו, שם תרגל תחת הדרכנו והנחייתו של אבי שיטת האשטנגה, שרי ק. פאטבהי ג׳ויס. הוא המשיך ללימודים אצל ריצ'רד פרימן ומורים רבים ונוספים. ניסיון וידע נרחב מאפשרים לאיל לשלב באופן ייחודי בין מסורות שונות, שילוב בין ידע מסורתי עמוק לבין חופש וחקירה כנה ואישית.