אישוורה פראנידהנה על המזרון ובחיים עם איריס קליין

תרגול שליבו התמסרות, מגע והיטמעות עם האינסוף, הנצחי

שישי, 4/11/2022, 17:00 - 14:00

אלהיוגה בנמל

אישוורה פראנידהנה על המזרון ובחיים - ניהול ציפיות ושחרור מסבל כתרגול וככלי טיפולי במחלות פרוגרסיביות וסופניות

 

תרגול אישוורה פראנידהנה (התמסרות/דבקות/הטמאות - בנצחי/באינסוף/בנשגב /בעליון/בריק) בעל חשיבות עמוקה ומודגשת בדרך היוגה של פטנג'לי (סוטרות עיקריות לדיון 1.23-1.29, 2.1, 2.45 ). 

תרגול אישוורה פרנידהנה מאפשר איזון מנטאלי, ניהול ציפיות באופן מטיב, קבלה, יציבות, ונחמה גדולה ואולי מגע בחוויית שחרור מסבל, אינסוף, הכל ושום דבר, מפגש עם מימד מעבר לזמן, מרחב, מקום וצורה.  

מורי מוהנג'י מדגיש כי תרגול זה נחשב אפילו כקיצור דרך לפי קרישנמצ'ריה לשחרור מסבל בדרך היוגה. ונציין שאין הוא קשור לקונספט דתי כל שהוא.  

 

במפגש זה נעסוק, נחקור, ונחווה את משמעות תרגול זה וכיצד לשלבו עם תרגולי אסאנה, פראניימה ומדיטציה, בחיים ועל המזרון. נשתמש במנחי גוף, מודרות, ניאסות, נשימה, כוונה, תרגול קוגניטיבי, ריגשי, מדיטציה ושימוש במנטרה. 

כמתרגלים ומורים הפוסעים בדרך היוגה הוספת אישוורה פראנידהנה במודע, ובהבנה לתרגול היוגה שלנו, יעצים את אפקט חווית התרגול לא משנה השיטה אותה אנו מתרגלות. 

 

לאלה מאיתנו שמתמודדים או שמלמדים אנשים עם מחלות פרוגרסיביות וסופניות כמו סרטן, מחלות נוירולוגיות כפרקינסון, טרשת נפוצה, אי ספיקת כליות, מחלות כבד מתקדמות, ניוון שרירים, ועוד, זהו תרגול מטיב, מועיל ונגיש במיוחד.  

ואולי אם נתבונן בחיים ובארעיות שלהם, וכי המוות הוא המוחלט היחיד, נוכל לקבל את החיים כתהליך המזכיר מחלה פרוגרסיבית סופנית וכך נבין את המוטיבציה שצריכה להיות בעצם לכל מתרגלת יוגה, גם לבריאים שבננו, להוסיף תרגול זה לתרגול העיקרי שלנו. 

 

על המורה - איריס קליין:

איריס לומדת ומתרגלת יוגה כ- 20 שנים. היא בעלת ניסיון רב שנים בהוראת יוגה ויוגה תרפיה בארץ ובחו"ל. איריס היא תלמידתם האישית והקרובה מאז 2004 של א.ג.מוהן (מתלמידיו העיקריים של הגורו הנודע קרישנמצ'ריה), וכן של אינדרה מוהן אשתו, בנו ד"ר גאנש ובתו ניתיה.  

לאיריס ניסיון רב בהוראת יוגה, ויוגה תרפיה בהתאמה אישית ולקבוצות, עם רקע, צרכים ,אתגרים ומטרות מאוד מגוונים וברמות שונות. איריס מנחה נוער, מבוגרים, קשישים ונשים בשלבי חייהן השונים (התבגרות - הריון - גיל המעבר והלאה), וכן עוסקת בהכשרת מורים ליוגה ובהעברת מפגשי העמקה, ריטריטים, וסדנאות בנושאים שונים מתחום היוגה, הפילוסופיה של היוגה והתרפיה ביוגה.

 

עלות:

מינויים - 180 ש"ח

אורחים - 210 ש"ח

*לתלמידים ובוגרים של קורס המורים של איריס יש הנחה- ניתן להירשם דרך הקבלה בווטסאפ 0584646900 או בטלפון 035444881

 

מדיניות ביטולים:

עד ה-1.11 יינתן החזר פרט ל-50 ש"ח.

מה-2.11 לא יינתן החזר.