אנטומיה,פתולוגיה,אסאנה

השתלמות למורים בהנחיית אביב שניר

אלהיוגה שרונה

השתלמות עבור מורים במהלכה נעמיק, נחקור ונבין איך הגוף הפיזי שלנו עובד, מה היחסים בין חלקיו השונים ונחבר את הנקודות לכיוון תרגול פיזי נכון, תומך ומונע פציעות. נוכל להנגיש את התרגול למגוון מתרגלים, ולהסתכל על התמונה הכוללת, לתמוך בתהליכי החלמה ולהבין פתולוגיות נפוצות .
התכנית כתכנית היא בסיס , ועליה אנחנו ננוע. בהתאם למשתתפות\משתתפים , בהתאם לשאלות שעולות ולסקרנות שלכן, ובהתאם לנושאים הרלוונטיים ביותר עבורכן.ם .
 

ימי שני החל מ- 22.1 // 11:00-15:00

 

אופן הלמידה:

הקורס מורכב מ15 מפגשים + שיעור מבוא.

1- שיעור מבוא: מורכב מ 3 הקלטות המיודעות ליישור קו, להמשגה וליצירת שפה משותפת. יש לצפות במבוא לפני תחילת הקורס.

10 שיעורים פרונטליים: בימי שני החל מ 22.1- 25.3 . בין השעות -11:00 15:00

5 שיעורי זום: מועברים בלייב בימי חמישי לסירוגין, בין השעות 10:30-14:00 .

* המפגשים בנויים משתי יחידות, בוקר וצהריים, ובניהן הפסקה של 30 דק '. - המפגשים מוקלטים ומועלים לערוץ יוטיוב משותף לצורך השלמה או חזרה על הנלמד .

* לא תיתנן אפשרות להשתתפות ב ZOOM בלבד, אלא רק במקרה של צורך בהשלמת מפגש. - כל משתתף מקבל חוברת קורס הכוללת את מרבית התכנים הנלמדים בקורס. החוברת כלולה במחיר.

 

למי מתאימים המפגשים?

המפגשים מתאימים למורים ליוגה ולתנועה באשר הם.

מורים מנוסים ומורים מתחילים, מכל זרמי ההוראה והלימוד, ובעיקר למי שמחפש העמקת ידע ולמידה תיאורתית ומעשית.

הלמידה היא חוויתית, דרך אינטגרציה של למידה תיאורטית ומפגש וחקירה עצמית, תוך יישום אנטומיה טופוגרפית, עבודה בזוגות ושימוש באביזרים.

 

סילבוס

 

עלויות:

הרשמה מוקדמת עד 22.12.2023- 2800 ₪

לאחר 23.12.2023 עלות הקורס המלאה הינה 3250 ₪

 

תנאי ביטול:

עד ה12.1 החזר מלא למעט 100 שח

עד ה17.1 החזר של 50%

לאחר ה17.1 לא ינתן החזר

 המחיר כולל חוברת קורס, גישה מלאה להקלטות הקורס כחצי שנה לאחר מועד סיום הקורס. 

 

אביב שניר היא פיזיותרפיסטית בוגרת אוניברסיטת תל אביב, מלמדת ויניאסה יוגה, האתה יוגה, ין יוגה , נשים בהריון ולאחר לידה ויוגה שיקומית.

" את קורס המורים הראשון שלי לקחתי בהודו במקום קצת מפוקפק וחובבני, ובהתחלה זה הרגיש בסדר, בעיקר כי ניגשתי אליו כמתרגלת שרוצה להעמיק ולא ללמד.. עם חזרתי לארץ הרגשתי קריאה להמשיך ולהעמיק את הידע בעולם היוגה, ידע שנגיש בעיקר בקורסי מורים. חיפשתי לי מורה רוחנית ומצאתי את רוקסי שטולץ, אצלה למדתי שנתיים נוספות. במקביל התחלתי ללמד קבוצות קטנות והרגשתי שחסר לי ידע חשוב, ידע שהוא לא מאוד רוחני, ידע על גוף, ידע על חומר. נרשמתי ללימוד פיזיותרפיה. במהלך הלימודים גיליתי תשוקה לאנטומיה, לתורת התנועה ולחקירת האופן בו אנחנו נעים בעולם. החיבור של שני העולמות מוביל אותי מידי יום בבניית תרגול אסאנה, בטיפולי פיזיותרפיה פרטניים, בהנחיה וביכולת להתאים תרגול פיזי לכולם.

אני מאמינה כי הגוף הוא השער של מרבית האנשים לתרגול, הדרך בה אנשים רבים ניגשים ופוגשים את היוגה ואת עצמם, יוצרים חיבור מהחוץ אל הפנים. הנגשת התרגול לכל אדם מאפשרת לכולם לגלות את הקסם שביוגה.

אני דוגלת בהתאמת התרגול לאדם ולא בהתאמת האדם לתרגול ובכך נוצרת התמדה לאורך זמן, מניעת פציעות, ותמיכה בריפוי מצבים קיימים

מתרגשת לחלוק ידע ולימוד, תשוקה וחיבור עם כל מי שמסתקרנת לשמוע.

יצרתי את הקורס מתוך הבנה כי הידע האנטומי, התיאורתי כביכול הוא ידע כלכך חשוב, וכלכך משמעותי בהוראת הגוף, וכמורים שמפסלים אנשים מידי יום, זו חובנתו להבין כיצד הגוף נע ופועל. זהו ידע פשוט, נגיש ומשמעותי בהבנה של תנועה ושל גוף.

האנטומיה היא שפה, והתנועה היא שירה, רק צריך להקשיב להן וללמוד אותן. "

לפרטים נוספים