אנטומיה, פתלוגיה, אסאנה

השתלמויות למורים ליוגה בהנחיית אביב שניר

שני 11:00 4.9.2023
שני 11:00 11.9.2023
שני 11:00 18.9.2023

אלהיוגה בשרונה

השתלמות עבור מורים במהלכה נעמיק, נחקור ונבין איך הגוף הפיזי שלנו עובד, מה היחסים בין חלקיו השונים ונחבר את הנקודות לכיוון תרגול פיזי נכון, תומך ומונע פציעות. נוכל להנגיש את התרגול למגוון מתרגלים, ולהסתכל על התמונה הכוללת, לתמוך בתהליכי החלמה ולהבין פתולוגיות נפוצות .
התכנית כתכנית היא בסיס , ועליה אנחנו ננוע. בהתאם למשתתפות\משתתפים , בהתאם לשאלות שעולות ולסקרנות שלכן, ובהתאם לנושאים הרלוונטיים ביותר עבורכן.ם .
 

למי מתאימים המפגשים?

המפגשים מתאימים למורים ליוגה ולתנועה באשר הם.

מורים מנוסים ומורים מתחילים, מכל זרמי ההוראה והלימוד, ובעיקר למי שמחפש העמקת ידע ולמידה תיאורתית ומעשית.

הלמידה היא חוויתית, דרך אינטרקציה של למידה תיאורטית ומפגש וחקירה עצמית, תוך יישום אנטומיה טופוגרפית, ועבודה בזוגות. 

 

סדרה 1: השדרה והנשימה

יום שני 

3.7, 10,7, 17.7, 24,7

11:00-15:00

עלות 880₪

תנאי ביטול:

עד ה22.6 החזר מלא למעט 50 שח

עד ה28.6 החזר של 50%

לאחר ה28.6 לא ינתן החזר

 

כאבי גב, פריצת דיסק, רגישות בגב תחתון, כאבי צוואר.. תלונות נפוצות שכמורים ליוגה אנו פוגשים מידי תרגול ותרגול. השדרה שלנו, שרשרת חוליות מרתקת, יכולה להיות מקור להרבה מכאובים, ולעיתים גם למגבלה, לשינויים ביציבה, ומתפקדת כמראה למצב רגשי ולסערות פנימיות..

4 מפגשי העמקה בנושא השדרה בתרגול היוגה, המפגש בין אורח חיים יושבני לבין שדרה תנועתית, והקשיים\ בעיות עיקריות שאנשים מתמודדים עימן. תחילה, נבין את מבנה השדרה, מטרתו ותפקודו, נחבר את החוליות אחת לשנייה ונבין כיצד תנועה מתרחשת, מהן כיווני התנועה המתאפשרים ואיזו תנועה אנו מחפשים להזמין לכל חלק וחלק במבנה הכה מרכזי, כה מרתק וחכם שמצוי לנו במרכז הגוף. עם ההבנה של המבנה והקיניזיולוגיה נוכל לגשת להבנת פתולוגיות, אליימנט, וגישה לעבודה עם החוליות שלנו ושל מתרגלים שלנו.

לבסוף נעמיק אל מערכת הנשימה, מבחינה פיזיולוגית ואנטומית, נבין איך היא פועלת, ממה היא מושפעת ואת ההקשרים הרחבים שלה לגוף ולתודעה.

 

סדרה 1

 

סדרה 2: הגפה התחתונה

יום שני

31.7, 7.8, 14.8, 21.8, 28.8

11:00-15:00

עלות 1100₪

תנאי ביטול:

עד ה20.7 החזר מלא למעט 50 שח

עד ה26.7 החזר של 50%

לאחר ה26.7 לא ינתן החזר


כמורים אחת התלונות הנפוצות שעולה ממתרגלים היא כאבי ברכיים, והאמת שלא רק מתרגלים, זהו המפרק הכי כאוב, הכי נפצע בקרב המין האנושי... הברכיים הן למעשה צומת, נקודת מפגש בין כף הרגל והקרסול לבין מפרק הירך והאגן וכדי להבין אותן עלינו לפתח יכולת הבתוננות רחבה והבנה עמוקה של של השרשרת התנועתית הזו. אם מסקרן אתכם להבין לעומק את הרגליים שלכן ושל המתרגלים שלכן, להעמיק ולהרגיש מבפנים, להצליח להתאים תרגול למצבים שונים ולתת התייחסות הולמת למגוון כאבים בגפה התחתונה, סדרת המפגשים הזו היא בשבילכם
5 מפגשי העמקה אל הגפה התחתונה, הנוכחות והמשמעות שלה בתרגול היוגה ובחיי היום יום. נלמד ונחקור יחד את המבנה האנטומי, את התנועה ואת יכולות הרגליים, נחבר את המפרקים השונים לכדי שרשרת תנועתית חכמה אחת, היודעת להתארך ולהיאסף, היודעת לנוע ולשהות. נפרק מנחי תרגול נפוצים בראיה פיזיולוגית אנטומית ונבין פתולוגיות נפוצות אשר פוגשות אותנו כמורים בכל תרגול מחדש.

 

סדרה 2

 

 

סדרה 3: הגפה העליונה

יום שני

4.9, 11.9, 18.9

11:00-15:00

עלות 700₪

תנאי ביטול:

עד ה25.8 החזר מלא למעט 50 שח

עד ה30.8 החזר של 50%

לאחר מכן לא ינתן החזר

 

3 מפגשים בנושא חגורת הכתפיים ונשיאת משקל על הגפה העליונה.

האם הזרועות שלנו בנויות לנשיאת משקל ? האם זוהי פעולה טבעית? חשובה? למען האמת, יש דמיון רב בין הרגליים לידיים שלנו, בין מבנה הכתף לבין מבנה מפרק הירך, עם השנים כל חלק מגופנו קיבל ייחוד והתמחות קצת שונה אך בבסיס, גם הזרועות נועדו לשאת משקל, נועדו לפגוש אדמה, נועדו להחזיק את משקל גופנו. ב 3 מפגשי למידה נבין יחד את המבנה המיחד של חגורת הכתף, את המערכת השרירית סביבה ואת מבנה הגפה העליונה כולה כדרך לבנייה של נשיאת משקל נכונה על הזרועות, עם הבנה על עקרונות נשיאת משקל תיאורתייים ומעשיים. נעמיק אל פציעות נפוצות בקרב מתרגלי יוגה ובאוכלוסייה הכללית.

סדרה 3

 

 

אביב שניר היא פיזיותרפיסטית בוגרת אוניברסיטת תל אביב, מלמדת ויניאסה יוגה, האתה יוגה, ין יוגה , נשים בהריון ולאחר לידה ויוגה שיקומית. 

" את קורס המורים הראשון שלי לקחתי בהודו במקום קצת מפוקפק וחובבני, ובהתחלה זה הרגיש בסדר, בעיקר כי ניגשתי אליו כמתרגלת שרוצה להעמיק ולא ללמד.. עם חזרתי לארץ הרגשתי קריאה להמשיך ולהעמיק את הידע בעולם היוגה, ידע שנגיש בעיקר בקורסי מורים. חיפשתי לי מורה רוחנית ומצאתי את רוקסי שטולץ, אצלה למדתי שנתיים נוספות. במקביל התחלתי ללמד קבוצות קטנות והרגשתי שחסר לי ידע חשוב, ידע שהוא לא מאוד רוחני, ידע על גוף, ידע על חומר. נרשמתי ללימוד פיזיותרפיה. במהלך הלימודים גיליתי תשוקה לאנטומיה, לתורת התנועה ולחקירת האופן בו אנחנו נעים בעולם. החיבור של שני העולמות מוביל אותי מידי יום בבניית תרגול אסאנה, בטיפולי פיזיותרפיה פרטניים, בהנחיה וביכולת להתאים תרגול פיזי לכולם.

אני מאמינה כי הגוף הוא השער של מרבית האנשים לתרגול, הדרך בה אנשים רבים ניגשים ופוגשים את היוגה ואת עצמם, יוצרים חיבור מהחוץ אל הפנים. הנגשת התרגול לכל אדם מאפשרת לכולם לגלות את הקסם שביוגה.

אני דוגלת בהתאמת התרגול לאדם ולא בהתאמת האדם לתרגול ובכך נוצרת התמדה לאורך זמן, מניעת פציעות, ותמיכה בריפוי מצבים קיימים

מתרגשת לחלוק ידע ולימוד, תשוקה וחיבור עם כל מי שמסתקרנת לשמוע.

יצרתי את סדרות המפגשים המובאות כאן לפניכם מתוך הבנה כי הידע האנטומי, התיאורתי כביכול הוא ידע כלכך חשוב, וכלכך משמעותי בהוראת הגוף, וכמורים שמפסלים אנשים מידי יום, זו חובנתו להבין כיצד הגוף נע ופועל. זהו ידע פשוט ונגיש, ומשמעותי כלכך בהבנה של תנועה ושל גוף.

האנטומיה היא שפה, והתנועה היא שירה, רק צריך להקשיב להן וללמוד אותן. "