יוגה תרפיה

יוגה תרפיה שמה דגש על צרכיו האישיים של המתרגל ותומכת במגוון בעיות פיזיות ו/או מנטליות כגון:

כאבים שונים (גב, צוואר, בירכיים, פרקים…), בעיות מבנה ויציבה (סקוליוזיס, א-סימטריה והשלכותיה), בעיות וכאבי מחזור, ,menopause דליפת שתן, עצירות, אסתמה, נדודי שינה; וכן בעיות של stress, חרדה, דכאון, עייפות, מתח, חוסר שקט, כעס ועוד.

התרגול מתון ורך ומשלב טכניקות נשימה הרפיה ומדיטציה. התרגול אינו מצריך ידע או בסיס קודמים, כושר או גמישות והוא מתאים לכל הרמות והגילאים.

 

א.ג. מוהן הוא אחד מתלמידיו העיקריים והחשובים של קרישנמצ’ריה. ביחד עם אישתו אינדרה ושני ילדיהם (ניתיה וד"ר גאנש) הקים את ארגון סווסטה יוגה ואיורוודה. התרגול הוא פשוט ונגיש לכל אדם לפי צרכיו, יכולותיו ומטרותיו, ותורם לתחושה כללית של בריאות ואיזון פיזיים ומנטליים. התרגול מאזן חוזק וגמישות, מוביל לשלווה ואיכות חיים גבוהה, כשהנשימה בתרגול היא כלי מרכזי. בנוסף יש עידוד לתרגול אישי ומתן תכנית אישית מפורטת.
www.svastha.com

ט. קרישנמצ’ריה נחשב ל"אבי היוגה המודרנית" ואחד ממורי היוגה הבולטים והגדולים ורבות כבר נכתב עליו. הוא היה, וברוחו עדיין, המורה או הגורו של חלק ניכר ממורי היוגה הידועים ביותר היום – איינגר, פטאבי ג’ויס, דסיקצ’אר (בנו), אינדרה דיבי, מוהן ועוד.

א.ג. מוהן למד עם מורה נודע זה במשך 18 שנות חייו האחרונות של קרישנמצ'ריה ושנים רבות היה יד ימינו. מוהן אינדרה אשתו הוכשרה גם היא להוראת יוגה ע”י קרישנמצ’ריה ובמשך מספר עשורים עסקה בהוראה ובתרפיה ביוגה. מאז מותו של קרישנמצ’ריה ב-1989, מוהן ואינדרה ממשיכים ומעמיקים את התרגול והמחקר ביוגה ובאיורוודה. ומשמשים מורים והשראה לקהל תלמידים רחב בעולם כולו.

פירוש המילה סווסטה (מתוך: "סוטרות היוגה של פאטנג'לי" 1:3) היא להישאר קרוב לעצמך. היוגה הוא האמצעי לקרב אותך למקום זה להכיר את עצמך.

פרשנות נוספת לביטוי סווסטה לקוח מהאיורוודה. סווסטה מתאר מצב של איזון פיזי ומנטלי. הדגש הוא על המילה איזון, על דרך האמצע ועל עשייה בגובה העיניים. האבחנה מה חשוב בשבילך לתרגל, במה להתמקד, איך ליישם בצורה ריאלית ומאוזנת את הדבר הנכון בשבילך היא המפתח לאיזון.

מוהן ומשפחתו נישארו נאמנים לרוח לימודיו של קרישנמצ’ריה ומוהן פרסם במהלך השנים מספר ספרים שהם פרי לימודים אלו, המעידים על ראיית עולמו הייחודית ועל העומק וההבנה שלו בחכמה ובתרבות ממנה צמחה היוגה.

 

 

השיעורים מועברים במרחב או באמצעות הזום. ממולץ להתעדכן על שיעורי יוגה זום במערכת שלנו.

מורים ליוגה תרפיה בשרונה: